ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ NOWEJ PLATFORMY ZAKUPOWEJ E-HURT

Zaloguj się do EHURT i skorzystaj z MEGA rabatów dostępnych tylko na stronie:

 

WWW.EHURTDABOX.COM.PL

O firmie

W październiku 1990 roku Danuta Olszyniak i Bogumiła Kuszka założyły spółkę cywilną pod nazwą "Dabox" i podjęły działalność handlową w zakresie hurtowej sprzedaży artykułów chemicznych oraz kosmetycznych. Pierwszą siedzibą Spółki były pomieszczenia wydzierżawione w obiekcie magazynowo - biurowym przy ulicy Wandy - Marty 1 w Raciborzu. 
Wielkość powierzchni magazynowej w tym obiekcie początkowo wynosiła 150 m2, a do roku 1992 wzrosła do 250 m2. Hurtownia w tym okresie notowała dynamiczny rozwój zarówno w zakresie ilościowym jak i asortymentowym masy towarowej, co rzutowało na stały wzrost obrotów i wskaźników ekonomicznych. Fakty te spowodowały konieczność wynajęcia znacznie większego obiektu oraz wprowadzenie nowoczesnego, informatycznego zarządzania magazynem. W roku 1992 zmieniono siedzibę zabezpieczając ówczesne potrzeby wynikające z prowadzo-nej działalności gospodarczej. Obiekt znajdował się przy ul.Cegielnianej 9 w R-rzu. 
W nowym obiekcie hurtownia dysponowała 400-ma m2 powierzchni co pozwalało na dalszy rozwój asortymentowo - ilościowy. Jest to także okres budowy i roz-woju własnego zaplecza transportowego oraz sprzętowego wyposażania magazy-nu celem szybkiego i profesjonalnego przemieszczania towarów handlowych. Po okresie około 2 - ch lat także ta powierzchnia magazynowa okazała się zbyt mała. Spółka zakupiła budynek biurowo - warsztatowo - magazynowy kotłowni przemysłowej po likwidacji państwowego zakładu produkcyjnego. Obiekt ten został przystosowany do potrzeb handlu hurtowego i od 1995 roku stanowi stałą siedzibę Spółki. 
Aktualnie w budynku dysponujemy 1000-em m2 powierzchni użytkowej, -magazynowo - biurowej z pełnym wyposażeniem magazynowo - dystrybucyjnym oraz zapleczem transportowym. W zakres tego ostatniego wchodzą samochody ciężarowo - dostawcze (furgony) oraz pojazdy osobowe dla działalności akwizycyjnej. 
Hurtownia posiada stałe, wypracowane kontakty handlowe oraz umowy dystrybucyjne z większością dużych producentów chemii i kosmetyków. 
Cechowała nas zawsze rzetelność i dbałość o zachowanie właściwych relacji ekonomicznych prowadzonej działalności. Gwarantowało to możliwość systematycz-nego rozwoju firmy. W wyniku wieloletniej działalności zjednaliśmy sobie grono stałych klientów , co umożliwiło zakreślić i zorganizować obszar dystrybucji handlowej, który rozciąga się na obszarze dwóch województw: śląskiego i opolskiego.
Systematyczny rozwój Spółki został okresowo wstrzymany tragicznymi wydarzeniami lipcowej powodzi w 1997 roku. Obiekty hurtowni zostały zala-ne do wysokości 3,20 m wysokości, towary handlowe zostały zniszczone w 100%. Ukończone prace remontowo - modernizacyjne zostały zniweczone. Niemniej jednak tuż po zejściu wody Spółka zaczęła własnoręcznie, ofiar-nością pracowników usuwać skutki powodzi. Praktycznie "w biegu" podjęliśmy dalszą działalność handlową dostarczając w tym czasie tak potrzebnych na rynku środków higienicznych. Pomimo tego, że Spółka w wyniku powodzi „wypadła z rynku” utrzymaliśmy  stan zatrudnienia, a w krótkim okresie czasu odzyskaliśmy poprzednią pozycję rynkową. 
Istotne znaczenie w rozwoju firmy miało wprowadzenie mobilnego systemu sprzedaży, za pośrednictwem palmtopów. Skróceniu uległ czas pracy w firmie. Umożliwiło to też zwiększenie obszaru działania Spółki przy zachowaniu 24h terminu realizacji zamówień. 
W 2008r. z działalności zrezygnowały Założycielki Spółki Pani Danuta Olszyniak i Pani Bogumiła Kuszka.  
Od grudnia 2008r. nowymi właścicielami spółki są  Ewa Gabor i Grzegorz Urbas. Cały proces odbył się w sposób płynny – nie została przerwana ciągłość Spółki. Spółka ma ten sam NIP, nr KRS, adres i telefony.DABOX – Gabor i Urbas

Spółka Jawna

47-400 Racibórz, Łąkowa 26b

tel./fax 419-07-74, 415-70-06

NIP 639-000-42-61

dabox.hurtownia@wp.pl

Aktualności

09.11.2020 - GAZETKA LISTOPAD

Obowiązuje nowa gazetka promocyjna

Oferta obowiązuje od dnia 09.11.2020r. do dnia 11.12.2020r.


11.10.2019 - KATALOG ZNICZY I WKŁADÓW

Nowa oferta promocyjna na znicze oraz wkłady.

Szczegóły oferty dostępne u przedstawicieli handlowych oraz w dziale handlowym hurtowni, pod numerami stacjonarnymi podanymi na stronie lub numerem komórkowym 513 195 204

05.07.2019 - KARMA-dla psów i kotów

Rozszerzyliśmy dla Państwa ofertę o KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi produktami w zakładce "NOWOŚCI"

oraz do kupna karmy w promocyjnych cenach.