O firmie

W październiku 1990 roku Danuta Olszyniak i Bogumiła Kuszka założyły spółkę cywilną pod nazwą "Dabox" i podjęły działalność handlową w zakresie hurtowej sprzedaży artykułów chemicznych oraz kosmetycznych. Pierwszą siedzibą spółki były pomieszczenia wydzierżawione w obiekcie magazynowo - biurowym przy ulicy Wandy - Marty 1 w Raciborzu. Wielkość powierzchni magazynowej w tym obiekcie początkowo wynosiła ok. 150 metrów kwadratowych, a do roku 1992 wzrosła do 250 m. kw. W roku 1992 zmieniono siedzibę. Obiekt znajdował się przy ul. Cegielnianej 9 w Raciborzu i dysponował 400 m. kw. Po okresie około dwóch lat także ta powierzchnia magazynowa okazała się zbyt mała. Spółka zakupiła budynek biurowo - warsztatowo - magazynowy kotłowni przemysłowej po likwidacji państwowego zakładu produkcyjnego przy ulicy Łąkowej 26b w Raciborzu. Obiekt ten został przystosowany do potrzeb handlu hurtowego i od 1995 roku stanowi stałą siedzibę spółki.

Systematyczny rozwój spółki został okresowo wstrzymany tragicznymi wydarzeniami lipcowej powodzi w 1997 roku. Obiekty zostały zalane do wysokości 3,20 m, towary handlowe zostały zniszczone w 100%. Skutki powodzi zostały usunięte w ciągu dwóch miesięcy. Pomimo tego, że spółka w wyniku powodzi „wypadła z rynku” utrzymany został stan zatrudnienia, a w krótkim okresie została odzyskana poprzednia pozycja rynkowa. Budowa i oddanie do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze zapewnia obecnie skuteczną ochronę przeciwpowodziową i zostało wyeliminowane wcześniejsze zagrożenie.

W 2008r. z działalności zrezygnowały poprzednie właścicielki spółki Pani Danuta Olszyniak i Pani Bogumiła Kuszka. Od 2008r. nowymi właścicielami spółki są Ewa Gabor i Grzegorz Urbas. Cały proces odbył się w sposób płynny – nie została przerwana ciągłość spółki. Spółka ma ten sam NIP, nr KRS, adres i telefony.

Aktualnie w siedzibie spółki przy ulicy Łąkowej dysponujemy ok. 900 m. kw. powierzchni użytkowej z pełnym wyposażeniem magazynowo - dystrybucyjnym oraz zapleczem transportowym. W zakres tego ostatniego wchodzą samochody dostawcze oraz pojazdy osobowe dla przedstawicieli handlowych. Mamy zawarte również umowy z kluczowymi firmami kurierskimi i jesteśmy w stanie dostarczyć produkty w dowolne miejsce w Polsce w ciągu 24- 48 godzin.

Spółka posiada stałe, wypracowane kontakty handlowe oraz umowy dystrybucyjne z większością dużych producentów chemii gospodarczej i kosmetyków.

Dysponujemy nowoczesnym systemem informatycznym, stale rozbudowywanym i dostosowywanym do wymagań prawo-podatkowych i działań spółki. Z każdym rokiem wzrasta ilość działań w technologii cyfrowej. Spółka posiada platformę zakupową B2B (ehurtdabox.com.pl), która umożliwia klientowi po rejestracji i logowaniu podgląd aktualnych cen i zamówień. Zakup możliwy jest też bez rejestracji i logowania. Platforma umożliwia również zakup z odroczoną darmową płatnością do 45 dni Twisto. Przedstawiciele handlowi dysponują mobilnym programem sprzedaży obsługiwanym z poziomu telefonu komórkowego, który posiada szereg nowoczesnych funkcji. Wiele działań w firmie podejmowanych jest w formie elektronicznej, co przekłada się na wzrost efektywności. Stale dążymy do rozwoju poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych.