O firmie

W październiku 1990 roku Danuta Olszyniak i Bogumiła Kuszka założyły spółkę cywilną pod nazwą "Dabox" i podjęły działalność handlową w zakresie hurtowej sprzedaży artykułów chemicznych oraz kosmetycznych. Pierwszą siedzibą Spółki były pomieszczenia wydzierżawione w obiekcie magazynowo - biurowym przy ulicy Wandy - Marty 1 w Raciborzu. 
Wielkość powierzchni magazynowej w tym obiekcie początkowo wynosiła 150 m2, a do roku 1992 wzrosła do 250 m2. Hurtownia w tym okresie notowała dynamiczny rozwój zarówno w zakresie ilościowym jak i asortymentowym masy towarowej, co rzutowało na stały wzrost obrotów i wskaźników ekonomicznych. Fakty te spowodowały konieczność wynajęcia znacznie większego obiektu oraz wprowadzenie nowoczesnego, informatycznego zarządzania magazynem. W roku 1992 zmieniono siedzibę zabezpieczając ówczesne potrzeby wynikające z prowadzo-nej działalności gospodarczej. Obiekt znajdował się przy ul.Cegielnianej 9 w R-rzu. 
W nowym obiekcie hurtownia dysponowała 400-ma m2 powierzchni co pozwalało na dalszy rozwój asortymentowo - ilościowy. Jest to także okres budowy i roz-woju własnego zaplecza transportowego oraz sprzętowego wyposażania magazy-nu celem szybkiego i profesjonalnego przemieszczania towarów handlowych. Po okresie około 2 - ch lat także ta powierzchnia magazynowa okazała się zbyt mała. Spółka zakupiła budynek biurowo - warsztatowo - magazynowy kotłowni przemysłowej po likwidacji państwowego zakładu produkcyjnego. Obiekt ten został przystosowany do potrzeb handlu hurtowego i od 1995 roku stanowi stałą siedzibę Spółki. 
Aktualnie w budynku dysponujemy 1000-em m2 powierzchni użytkowej, -magazynowo - biurowej z pełnym wyposażeniem magazynowo - dystrybucyjnym oraz zapleczem transportowym. W zakres tego ostatniego wchodzą samochody ciężarowo - dostawcze (furgony) oraz pojazdy osobowe dla działalności akwizycyjnej. 
Hurtownia posiada stałe, wypracowane kontakty handlowe oraz umowy dystrybucyjne z większością dużych producentów chemii i kosmetyków. 
Cechowała nas zawsze rzetelność i dbałość o zachowanie właściwych relacji ekonomicznych prowadzonej działalności. Gwarantowało to możliwość systematycz-nego rozwoju firmy. W wyniku wieloletniej działalności zjednaliśmy sobie grono stałych klientów , co umożliwiło zakreślić i zorganizować obszar dystrybucji handlowej, który rozciąga się na obszarze dwóch województw: śląskiego i opolskiego.
Systematyczny rozwój Spółki został okresowo wstrzymany tragicznymi wydarzeniami lipcowej powodzi w 1997 roku. Obiekty hurtowni zostały zala-ne do wysokości 3,20 m wysokości, towary handlowe zostały zniszczone w 100%. Ukończone prace remontowo - modernizacyjne zostały zniweczone. Niemniej jednak tuż po zejściu wody Spółka zaczęła własnoręcznie, ofiar-nością pracowników usuwać skutki powodzi. Praktycznie "w biegu" podjęliśmy dalszą działalność handlową dostarczając w tym czasie tak potrzebnych na rynku środków higienicznych. Pomimo tego, że Spółka w wyniku powodzi „wypadła z rynku” utrzymaliśmy  stan zatrudnienia, a w krótkim okresie czasu odzyskaliśmy poprzednią pozycję rynkową. 
Istotne znaczenie w rozwoju firmy miało wprowadzenie mobilnego systemu sprzedaży, za pośrednictwem palmtopów. Skróceniu uległ czas pracy w firmie. Umożliwiło to też zwiększenie obszaru działania Spółki przy zachowaniu 24h terminu realizacji zamówień. 
W 2008r. z działalności zrezygnowały Założycielki Spółki Pani Danuta Olszyniak i Pani Bogumiła Kuszka.  
Od grudnia 2008r. nowymi właścicielami spółki są  Ewa Gabor i Grzegorz Urbas. Cały proces odbył się w sposób płynny – nie został przerwana ciągłość Spółki. Spółka ma ten sam NIP, nr KRS, adres i telefony. DABOX – Gabor i Urbas

Spółka Jawna

47-400 Racibórz, Łąkowa 26b

tel./fax 419-07-74, 415-70-06

NIP 639-000-42-61

dabox.hurtownia@wp.pl

Aktualności

07.12.2018 - GAZETKA - GRUDZIEŃ

Od dziś obowiązuje nowa oferta promocyjna na artykuły chemiczno-kosmetyczne.

Szczegóły w zakładce "GAZETKA".

Zapraszamy!

20.11.2018 - ZNICZE NA ŚWIĘTA

Nowe wzory zniczy, szczegóły w zakładce "NOWOŚCI" oraz "ZNICZE".

Już DZIŚ zapoznaj się z ofertą !

06.11.2018 - NOWA GAZETKA

Nowa oferta promocyjna na miesiąc LISTOPAD.

Zapoznaj się z nią już dziś!